Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga

BIOGRĀFIJA

Jauneklīga degsme un vitalitāte apvienojumā ar izzināšanas prieka dzirksti, augstu profesionalitāti un aizrautību raksturo Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga komandu.

Orķestra Sinfonietta Rīga mūziķi ir gados jauni un radošām idejām atraisīti mākslinieki, kas pēta baroka atskaņojuma tradīcijas, studē klasicisma interpretācijas fineses, ir nepārspējami spoži laikmetīgajā mūzikā, kā arī nevairās no piedalīšanās neakadēmiskos eksperimentos un crossover projektos. Par vienu no uzdevumiem orķestris izvirzījis kamersimfonijas žanra attīstības veicināšanu Latvijas mūzikā, divreiz gadā pasūtinot jaunu šī žanra partitūru mūsdienu latviešu komponistiem. Orķestris Sinfonietta Rīga regulāri sadarbojas arī ar

viesdiriģentiem, atšķirīgas programmas veidojot kopā ar Pāvo un Kristianu Jervi, Heincu Holligeru, Jonu Stūrgordsu, Kristoferu Popenu, Juhu Kangasu, Tenu Kaljusti un Arielu Cukermanu. Kopā ar Sinfonietta Rīga muzicējuši spoži solisti: dziedātājas Monika Gropa, Inga Kalna un Olga Pasičņika, pianinisti Kristians Bezeidenhauts un Aleksandrs Toradze, pazīstamākā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, vijolnieki Koļa Blahers, Izabella Fausta, Tomass Gūlds, Alīna Pogostkina un Baiba Skride, Ogistēns Dimē un Aleksandrs Janičeks, kā arī altists Maksims Risanovs, trombonists Kristians Lindbergs, bundzinieks Pīters Erskins, akordeoniste Ksenija Sidorova, flautists Patriks Galuā un senās mūzikas lietpratēji Endrū Lourenss-Kings un Enriko Onofri. Cieša un radoša sadarbība orķestrim izveidojusies ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu, ik gadu kopīgi veidojot vairākas programmas un pirmatskaņojot latviešu sakrālās mūzikas jaundarbus. Līdzās koncertdzīvei Latvijā un Baltijas valstīs, orķestris Sinfonietta Rīga koncertējis Toronto un Parīzē, Minhenes Herkulesa zālē un Ņujorkas Linkolna centrā, Frankfures Alte Oper, Hamburgas Laeiszhalle, kā arī Kijevas un Sanktpēterburgas filharmonijās. Ar prestižo ierakstu balvu Grammy novērtēta orķestra Sinfonietta Rīga dalība igauņu komponista Arvo Perta albuma Adam`s Lament ieskaņojumā, ko klajā laidis ECM, bet pārējos septiņus ierakstu albumus izdevuši orķestra regulāri sadarbības partneri – Wergo, Ondine un Challange Records. Savas valsts kultūras Ar prestižo ierakstu balvu Grammy novērtēta orķestra Sinfonietta Rīga dalība igauņu komponista Arvo Perta albuma Adam`s Lament ieskaņojumā, ko klajā laidis ECM, bet pārējos septiņus ierakstu albumus izdevuši orķestra regulāri sadarbības partneri – Wergo, Ondine un Challange Records. Savas valsts kultūras un mūzikas dzīvē orķestra sniegums divkārt novērtēts ar valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā – Lielo mūzikas balvu.

 

Foto   

Lejupielādēt