Pēteris Trasuns

Absolvējis Ogres mūzikas skolu un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolu. Šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, docentes Ināras Brīnumas alta klasē.

Sinfonietta Rīga altu grupas mūziķis no 2014. gada. Aktīvs kamermūziķis, ikdienā atrodams klavierkvarteta “Quadra” sastāvā, taču nemēdz atteikt arī citiem projektiem. Galvenokārt spēlē laikmetīgo mūziku un klasiku, bet pa reizei arī džezu, metālu, elektroniku un citas mūzikas izpausmes.

Piedalījies dažādos festivālos un konkursos gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Spēlējis solo ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonia Concertante”, JVLMA simfonisko orķestri un EDMV simfonisko orķestri. Vairākkārt sadarbojies ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”.

Daudz spēlē un ciena latviešu mūziku. Pirmatskaņojis I. Zemzara skaņdarbu altam solo “Es vēl pa Fjordiem”, pirmais spēlejis arī vairākus kompozīcijas studentu skaņdarbus gan altam ar klavierēm, gan kameransambļos. Ar pirmatskaņošanu un jaunatskaņošanu aizraujas arī klavierkvarteta “Quadra” sastāvā.

Papildinājies meistarklasēs pie H. Kefera, M. Maurera, Dž. Kreica, A. Dārziņas, T. Frederiksena, J. Bašmeta un citiem alta spēles meistariem. Kamermūzikas iemaņas bagātinājis meistarklasēs pie J. Maisla, E. Rotšteina un J.S.Hansena.

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam