Miks Bankevics

Miks Bankevics mežraga spēli sācis apgūt Auces Mūzikas skolā un turpinājis to darīt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ingas Kalniņas un Gata Evelona.  2007. gadā iestājies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un mācījies pie Arvīda Klišāna. No 2008. līdz 2010. gadam papildinājis  savas zināšanas  un ieguvis bakalaura grādu Skotijas Karaliskajā  Mūzikas un Drāmas akadēmijā Glāzgovā, mācoties pie D.Makklenagana, D.Flaka, K.Potsa Atgriežoties Latvijā, Miks  turpinājis izglītoties JVLMA un beidzis maģistrantūru pie Viestura Vārdauņa.

Mikam ir bijusi brīnišķīga iespēja muzicēt kā solistam, atskaņojot R.Gliera   Koncertu mežragam ar JVLMA orķestri, K. Atterbergera Koncertu mežragam ar orķestri Sinfonia Concertante  un R.Šūmaņa “Koncertskaņdarba” 4 mežragiem atskaņojumā ar EDMV orķestri.
Piedalījies meistarklasēs  pie F. McWilliam, R. Vlatković, M. Maskunitty
Miks ir guvis orķestra spēles pieredzi   gan starptautiskos jauniešu orķestru projektos, gan   Latvijas orķestros. No 2011. gada strādā Latvijas Nacionālajā  simfoniskajā orķestrī, no 2012.gada  - Liepājas simfoniskajā  orķestrī, bet  no šī gada rudens muzicē orķestrī Sinfonietta Rīga.

W. A. Mozart - Symphony No. 41 "Jupiter"
F. Mendellsohn - Symphony No. 3
Linda Leimane - Guesstimations
R. Strauss - Oboe Concerto
Mēs skanam